Telefon
İnstagram
Su Arıtma Filtresi Nasıl Değiştirilir?

Su Arıtma Filtresi Nasıl Değiştirilir?

Su Arıtma Filtresi Nasıl Değiştirilir?

Son günlerde su arıtma filtreleri değer kazanmaya başladı. Bunun sebebi damacanaların yeterince temiz olmadı düşüncesidir. Ayrıca musluktan akan ve daha temiz bir suya sahip oluyorsunuz. Su arıtma cihazlarımızı daha yakından inceleyebilmeniz için su arıtma filtrelerinden biraz bahsedelim. Peki, Su Arıtma Filtresi Nasıl Değiştirilir?

Su Arıtma Filtrelerinin Çeşitleri Nelerdir?

  • Membran filtre
  • 5 micron filtre
  • Aktif karbon filtre
  • Karbon block filtre
  • Post karbon filtre
  • Mineral filtre
  • Alkali filtre
  • Detox filtre

Membran Filtre Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Membran filtre su arıtma cihazlarımızın olmazsa olmazıdır. Ana filtredir. Değişim süresi 2 yıldır.

5 Micron Filtre Nedir? Ne İşe Yarar?

Su arıtma cihazınızın ilk filtresi 5 micron filtredir. İlk olarak bu filtreden geçer. Peki, ne işe yarar diyorsanız sudaki kumları ve tortuları bu filtre temizler. Değişim süresi 6 aydır.

Aktif Karbon Filtre Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu filtre 2. aşamada bulunur. Suda bulunan başta karbon olmak üzere kötü kokuya ve kötü tada sebep olacak her şeyi temizler. 6 ayda bir temizlenmelidir.

Karbon Block Filtre Nedir? Ne İşe Yarar?

  1. aşamadaki filtre. Sudaki tüm kötü kokuyu temizlediği gibi kireci de emer. 6 ayda bir değişmenizi öneririz.

Post Karbon Filtre Nedir? Ne İşe Yarar?

Post karbon filtre tatlandırıcı filtre olarak ta bilinir. 5. aşamada bulunur. Temizlenen suya Hindistan cevizi aroması katar. 6 ayda bir değişmesi önerilir.

Mineral Filtre Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğer evinizde çocuk, hamile ya da yaşlı bulunuyorsa kesinlikle tercih etmenizi öneririz. Zira içerisinde mineraller bulunur. Bu mineraller bağışıklık sisteminize yararlı olur. Kullanım ömrü 1 ya da 2 yıldır.

Alkali Filtre Nedir? Ne İşe Yarar?

Suya mineraller ekleyerek pH derecesini artıran filtre. 1 yılda 1.5 yılda bir değişimini öneririz.

Detox Filtre Nedir? Ne İşe Yarar?

Su arıtma cihazının 8. aşamasında bulunur. Suyun dengesini düzenler ve kolay emilim sağlar.

Su Arıtma Filtresi Değişimi

Öncelikle su arıtma cihazınıza gelen bütün vanaları kesin. Ardından ilk olarak ana filtreyi değiştirmeye başlayın. Filtrelerin vidasına biraz sıcak su döküp ısınmasını sağlayın. Anahtarı takıp döndürerek çıkarın. Değiştirmeden önce haznenin içini temizleyin ve yeni filtreyi takın. Bu işlemi yaparken eldiven takmanızı öneririz. Tüm filtrelere aynı işlemi tekrarlayın ve değiştirin. Değiştirme işlemi bittikten sonra 2 tank dolusu suyu boşa akıtın.

Bu yazımızda size su arıtma filtrelerinin özelliklerinden ve Su Arıtma Filtresi Nasıl Değişir? sorusunun cevabından bahsettik. Dilerseniz firmamızla iletişime geçip size yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.

Paylaş: